Net als de vorige jaren, vroeg Mieke me om mee te doen met de recykleer-14-daagse. En ook deze keer zei ik ‘ja’. Op die manier zette ik voor mezelf een stok achter de deur. Af en toe doe ik dat. Met zelfkennis. Zo’n stok achter de deur zorgt ervoor dat ik werk maak van leuke projectjes die anders op de eindeloze to-sew-lijst belanden.
Nu wilde het toeval dat er nog een stok achter die deur stond. Ik reageerde namelijk enthousiast op de oproep van Stephanie om haar patroon voor een Kubbtas te testen. Beide projecten hadden ongeveer dezelfde deadline en zo groeide het idee om ze gewoon te combineren.
Een Kubbtas uit gerecykleerde materialen, ideaal toch?
Ik dook in de kast van vriendlief en viste er een stel afgedankte broeken uit op: allemaal zwart of grijs. Eerst wou ik een zwarte tas maken met een kleurrijk accent. Dan kon hij zeker tegen een stootje. Maar bij het zoeken naar een geschikte voering, stootte ik op oude gordijnen. Toen we ons huis kochten, hingen ze op één van de zolderkamertjes: kleurrijk, stevig én wat sentimenteel! De zwarte broekstof werd omgedoopt tot voering en ik ging op zoek naar een bijpassende deelbare rits voor de gordijnen. Passende tassenband lag nog in de kast, een miskoop die nu van pas kwam.
En zo ontstond de Kubbtas! Praktisch, stevig en voorzien van een duidelijke (gratis) handleiding. Wie zocht er nog een cadeau-idee voor de feestdagen?
Bedankt Mieke, voor de uitnodiging! Ik ben er volgend jaar graag terug bij en houd ondertussen mijn ogen open, want er valt zoveel te recykleren.
Als jij ook recykleert, kan je je foto’s altijd toevoegen aan de Flickrpool, een geweldige inspiratiebron!
stof: oude broeken en gordijnen
patroon: Stoffenmie
rits: Veritas
Mooi gemaakt! Leuk verhaal erachter ook.
Leuk, nostalgisch recykleren!
Zalig !
geweldige tas, ik ben helemaal wild van dat stofje. En merci voor de link naar dat patroontje, dat gaat nog van pas komen!
Wat een tof patroon! Hier passen die blokken nauwelijks in het bijgeleverd zakje… Ik pin. En die gordijnen: super!
Laat dat nu net een stofke zijn dat ik zoek voor op ons Jippe haar kamertje ;o)
MAAAAAAAAAAAAAR wel een SUPERkubbtas!!!! :o)
Is dat een bestaand patroon? Bij ons thuis hebben ze ook een kubb en die zeulen die mee in een plooibakske of in een gewone stoffe zak.
Hoe groot is het raam van Jippe, Nele? Het patroon vind je via de link in het blogbericht.
ik heb de indruk dat de link niet werkt!
Oh zo’n schattig stofke! Tof dat je ook weer mee gerecykleerd hebt! Een van de tofste aspecten aan recykleren vind ik dat je begint met een stapel gerief zonder eigenlijk exact te weten waar je gaat uitkomen. Allez, ik toch 🙂 Enerzijds ben je beperkt, maar het is zo verrijkend om dan soms ‘gedwongen’ te worden om iets anders te bedenken. Bon, dat gezegd zijnde, goed gerecykleerd!
Jij bedankt om mee te doen! Ik vind dat alle- puzzelstukjes-vallen-in-elkaar- gevoel ook altijd de max bij het recykleren
Het resultaat is ge-wel-dig! Merci om proefkonijn te zijn!
De link komt ten laatste morgenavond op de site! Spannend!
kei mooi gordijn 😉
Tof gedaan en hoe leuk, die handleiding voor een Kubb-tas!
Dat zou inderdaad veel handiger zijn dan die doos waar onze kubb nu in zit. Merci. En nogmaals: heel mooi gedaan!
Tof gedaan!!
Supertof!
Goed idee, moet ik onthouden. Want wij krijgen die KUBB zo moeilijk terug in de originele tas. Wreed frustrerend!